O mně

Jmenuji se Jana Bénová, jsem maminkou 2 holčiček, nadšenou a zkušenou lektorkou jógy (nejen) pro ženy. Praxe pod mým vedením je zábavná, bezpečná, plynulá, ale i posilující jak na fyzické, tak mentální úrovni. Neustále se snažím vzdělávat a jít do hloubky.

S jógou jako fyzickým cvičením jsem se poprvé setkala v 17 letech prostřednictvím knih André van Lysebetha. V průběhu let jsem se k ní vracela, neboť mi pomáhala řešit bolesti zad způsobené skoliózou. Také mě nikdy nebavily rychlé sporty jako běhání, aerobik apod.

Intenzivně se jógou zabývám od r. 2010. Moje cesta vedla od bikram a hot jógy přes vinjásu, až jsem se dostala ke klasické hatha józe, později také jin józe a gravid józe.  Co se osobní praxe týče, postupně jsem se propracovala k Yoga Shred® a stylu Core Strength Vinyasa® Yoga. Od r. 2016 vedu pravidelné lekce jógy, nabízím i možnost individuálních lekcí a konzultací.

Ve své praxi i na lekcích vycházím ze stylu Core Strength Vinyasa Yoga®, který vytvořila Sadie Nardini. Důraz je kladen na fluidní přirozený pohyb, nastavení těla v přechodech, anatomicky optimální (zdravý) pohyb pro každého se zaměřením na použití středu těla. Lekcí tedy proplouváme v plynulém pohybu bez dlouhých výdrží, v souladu s dechem, který nás celou dobou vede.

Jógu jsem praktikovala intenzivně i během svých dvou těhotenství a myslím, že právě jóga měla neskutečně pozitivní vliv na hladký průběh těhotenství i oba porody. Ostatně ženy v těhotenství provázím na lekcích gravid jógy již několik let.

Současně s mojí praxí na podložce se proměňuje také pohled na jógu jako takovou. Není to pro mě jen tělesné cvičení. Postupně pronikám do ostatních aspektů tohoto učení. Jóga se pomalu stává součástí mne samé.


Na józe mě baví její různorodost a hlavně to, že můžu praktikovat téměř kdykoli a kdekoli. Potřebuji jen sama sebe :)

Absolvované kurzy a workshopy:

Workshop Marka Stephense (USA) „Umění a věda vytváření sestav pro všechny úrovně, Adjustment, používání pomůcek a práce s běžným zraněním a chybami postoje, Jógové sestavy podle životního cyklu (teenageři, senioři, těhotné)“

Lucie Königová: kurz „Pozdravy Slunci“, workshopy "Na dno pánve I a II", "Diastáza a jóga"

Barbora Hu: kurzy "Čakra jóga® I a II" a spousta workshopů :)

Michaela Cusanová: workshop "Bederní svaly a tekutinové tělo"

Hatha Yoga Teacher Training RYT 200 by Yoga Alliance (200 hours of in-class instruction and 100 hours of independent study. Areas of study: yoga technique, teaching methodology , anatomy and physiology, yoga philosophy, ethics, history, lifestyle and teaching experience.), kurz je akreditován u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT)

Lektorský kurz Jin jógy s Angelou Jervis-Reed (Kanada), certifikovaný u Yoga Alliance (10 CEC credits)

Specializovaný kurz - workshop Dětská jóga (akreditace MŠMT a FISAF International)

Specializovaný kurz - workshop Jóga v těhotenství systémem A. Smékalové (akreditace MŠMT a FISAF International)

Specializovaný kurz - workshop Ashtanga jóga (akreditace MŠMT a FISAF International)

Yoga Therapy Training Modul I "Body as a Temple" - Arsha Yoga Gurukulam Trust, India (certifikace Yoga Alliance)

Kurz Meditační techniky IAM® - Integrated Amrita Meditation Technique

Kurz Rebozo (tradiční mexický šátek) - Michaela Kalusová

Učitelský kurz Yoga Anatomy - Maheshwara Manfred Lehner, Shakti Simone Lehner (Německo)

Kurz Gravidjógy a jóga po porodu pro lektory - Petra Bzirská, Nela Anna Perglová

Půlroční kurz pro lektory Yoga School Underground - Dalibor Štědroňský

Lektorský kurz hypnoporodu KGHypnobirthing© www.kghypnobirthing.com

Meditační výcvik Being Blissful Meditation© - Dr. Omanand Guriji (Indie)

Kurz Rebozo masáž - Anna Kohutová

Kurz Yoga Shred® Teacher Training: Online Full Certification - Sadie Nardini (USA) akreditovaný u Yoga Alliance (40 CEC credits) - Certified Yoga Shred® Instructor

Online kurz Yoga Teacher Revolution® Training - CSV® Yoga - Sadie Nardini (USA) akreditovaný u Yoga Alliance (40 CEC credits) - Core Strength Vinyasa® Yoga - Inspired Teacher

Online kurz Transformational Core Strength Anatomy Training - Sadie Nardini (USA) akreditovaný u Yoga Alliance (10 CEC credits)

Online kurz  The Somatic Flexibility Technique - Sadie Nardini (USA) akreditovaný u Yoga Alliance (10 CEC credits)

Online kurz Embody Your Core Somatic Teacher Training - Alyson Wish (Kanada) akreditovaný u Yoga Alliance (20 CEC credits)

Online kurz 60 hr CSV Pregnancy Yoga Teacher Training - Anya Hawkes (Velká Británie) akreditovaný u Yoga Alliance - Qualified Pregnancy Yoga Teacher

Online program Rebozo - Umění jemné péče o ženy - Anna kohutová (ČR)

Tajemství zdravého těla a mysli nespočívá v truchlení nad minulostí ani ve strachu o budoucnost, ale ve vědomém a plném prožitku přítomnosti.
Buddha