Hypnoporod

Jsem matka dvou dcer a lektorka (nejen) gravid jógy fascinovaná obdobím těhotenství s porodu. Oba mé porody pro mě byly naprosto úžasným, přelomovým a posilujícím zážitkem, a proto jsem se rozhodla stát se certifikovanou lektorkou KGHypnobirthing© (autorkou je báječná anglická dáma Katharine Graves).

Program KGHypnobirthing je logický, jednoduchý, praktický… a velmi efektivní; představuje kompletní předporodní přípravu. Změní Vaši porodní zkušenost a poskytne Vám užitečné nástroje pro co nejlepší příchod vašeho miminka na svět.

Dozvíte se, jaké jsou rutinní procedury v porodnicích a jaké máte alternativy. Takže Vy a Váš partner můžete učinit informované rozhodnutí, které bude vhodné pro vás a vaše miminko.

Naučíte se techniky, díky kterým se se Váš porod změní v pozitivní zkušenost, ze které budete čerpat po celý svůj život.

Užijte si těhotentví bez stresu. Umožněte svému miminku lehký a příjemný vstup do tohoto světa. Připravte svou mysl pomocí technik KGH.

„Hypnoporod zkrátka funguje.“ otec

„ Velice děkuji za cenný kurz, zažila jsem ten nejúžasnější porod. Pravděpodobně to byla nejlepší noc mého života.“ matka

Kurz KGHypnobirthing©

Je určen pro jednotlivce i páry. Kurzy navštěvují těhotné ženy (ideální je přijít mezi 25 až 36 tt.), s nebo bez partnera (partnerem může být jak otec dítěte, tak Vaše sestra, kamarádka, matka, dula), ale také porodní asistentky a duly.

Kurz probíhá v menší skupině, aby byl zaručen individuální přístup.

Součástí kurzu jsou:

- tištěné materiály (zahrnují relaxace, afirmace, dechové techniky ad.)

- brožurka Cesty ke spokojenému porodu, vydává Hnutí za aktivní mateřství

- kniha The Hypnobirthing Book od Katherine Graves (s možností stažení Mp3 v angličtině)

- Mp3 nahrávky relaxací a afirmací

- podpora až do porodu (via email, telefon ap.)

- možnost následných individuálních konzultací (na vyžádání)

- drobné občerstvení  během kurzu

- malý dárek

Kurzy v rozsahu 12 výukových hodin jsou rozděleny do 2 celodenních bloků s odstupem 14 dnů. Mezi bloky máte možnost praktikovat metody hypnoporodu. Při druhém setkání mimojiné prodiskutujeme otázky, které během praxe vyvstanou.

Řekly o kurzu:

"Oslovila jsem Tebe, protože jsem trochu intuitivně tušila, že mi Tvůj kurz sedne víc než ostatní nabízené kurzy. A nemýlila jsem se.
Ještě před kurzem jsem měla z porodu určité obavy, s ohledem na ten první, kdy to nebylo úplně bez zádrhelů a člověk to z hlavy sám nevyžene. Teď si žádné komplikace nepřipouštím, nemyslím na ně. Těším se na to, jaký bude porod tentokrát a věřím, že to půjde jako po másle. V každém případě jsem moc ráda, že jsem Tě poznala, protože mi to ve Tvém podání dalo přesně to, v co jsem doufala."

.......

"Na kurzu se nám líbilo:
- že jsme se dozvěděli, jak zpravidla porod probíhá a diky tomu jsme informováni
- že víme, jak je dobré se zdravotníky mluvit
- že jsme dostali informace, diky, kterým lépe rozumím tomu, jaké si chci napsat porodní přání
- že se můj partner účastní tréninku a víc chápe, co můžu prožívat a jak mě s děťátkem během porodu aktivně podpořit a být součástí
- že jsem se dozvěděla, jak se můžu sama svými silami připravit (díky praxi a vědomí) a nejít do akce se staženýma kalhotama :)
- že uz vím, že selhaní při porodu neexistuje!
- že jsem se dozvěděla zajímavé tipy na knihy

Jsem ráda, že jsme si připlatili za soukromý kurz a měli jsme Tě celou pro sebe. Myslím, že bychom si určitě neodnesli tolik na skupinovém kurzu. Neuvolnili a neotevřeli bychom se tolik."

........

"Za kurz hypnoporodu jsme oba vděční, protože mi umožňuje vidět porod jako krásnou zkušenost pro příchod miminka. I během těhotenství jsme pravidelně procvičovali techniky a možná díky tomu máme klidnou a šťastnou holčičku."

........

"Kurz hypnoporodu i lekce gravid jógy, které jsem u Tebe v těhotenství absolvovala mi velmi pomohly prožít krásné těhotenství, úžasný porod a nyní kouzelné chvíle s pohodovou holčičkou. Začalo to jógou v 7. měsíci těhotenství. Pomohla mi vyrovnat se se změněným tělem, znovu se v něm cítit dobře, zjistit, co všechno dokážu, pomoci si pohybem od různých bolestí a opět získat kondičku. Naučit se soustředit se na dech a víc si užívat své, nebo možná spíš tou dobou naše vnitřní já :)

Kurz hypnoporodu byl na této cestě jen krásným plynulým pokračováním. Už před kurzem jsem z porodu strach neměla, po něm jsem se na něj začala vysloveně těšit, jako na další výzvu a dobrodružství. V čem konkrétně mi nejvíc pomohl? Asi v celkovém pohledu na porod. V uvědomění si, jak je důležité uvolnit své tělo a nechat ho s maličkou spolupracovat. Ve znalostech jsme já i manžel na porodním sále měli výrazně lepší představu, do čeho jdeme, byli jsme schopní se rychle rozhodovat ohledně nabízených lékařských možností ohledně usnadnění porodu (upřímně řečeno - úžasný přínos pro manžela, do kterého bych jinak všechny tyto informace nedostala jinou cestou a po kurzu u Tebe mě sám vyzýval, jestli už mám sepsaná porodní přání a pak je se mnou  konzultoval :)) Kurz mi pomohl také v technikách dýchání, které se při porodu opravdu hodily."

..........

"Janičko, hrozně bych Ti chtěla poděkovat .. malá se včera narodila a všechno bylo tak krásný.. a řekla bych, že je to jen zásluha toho, že jsem absolvovala tvůj kurz hypnoporodu.. o půlnoci mi praskla voda a až do 14.00 jsem měla kontrakce, které jsem zvládala díky tobě krásně prodýchávat, samotný porod pak zabral jen 2 hodiny, byl to nádherný zážitek .. nástřih nebyl nutný a dýchání šlo vážně samo .. žádným jiným kurzem jsem kromě tvého neprošla a nelituju toho, byla jsem připravená jak nikdy.. určitě doporučím všem mým kamarádkám .."

............

"Věřím, že díky kurzu jsem porod zvládla nejlépe jak jsem mohla. Věřila jsem své intuici a tomu, že syn ví nejlépe jak se na svět dostat. Po většinu času se mi dařilo dostávat se do „svého světa klidu“ a díky tomu byl porod krásným zážitkem i když nevyšel tak jak jsem si přála. Stačí menší vyrušení a hned bylo těžké soustředit se na prodýchávání, tak aby to bylo bez bolesti. Kurz hypnoporodu měl opravdu smysl a všude ho doporučuji!!!"

Porodní příběhy žen, které absolvovaly tento kurz, si můžete přečíst zde


Momentálně probíhají kurzy formou ONLINE - jedná se o živý přenos, kurz je interaktivní, všechny Vaše otázky budou zodpovězeny stejně jako na klasickém kurzu :)

Pokud máte zájem, prosím, kontaktujte mne.

TERMÍNY KURZŮ:

Sobota - kurz je rozdělen na 2 části po 6ti hodinách, celkem se jedná o 12 výukových hodin

CENA - ONLINE kurzy:

Pro jednotlivce (těhotné ženy, duly, porodní asistentky).....4000,- Kč

Pro páry (Vy a Váš porodní partner - otec dítěte, matka, kamarádka, dula).....4800,- Kč

Přihláška / dotaz na kurz hypnoporodu

Uveďte, na který termín se hlásíte nebo napiště svůj dotaz :)