Rebozo

Tradiční mexický šátek rebozo užívají ženy v průběhu téměř celého života. Rebozo je pevný tkaný šátek z bavlny, vlny nebo hedvábí o šířce zhruba 70cm, délka se pohybuje kolem 2 až 3 m. Používá se jako součást oděvu, ale také  v interiéru jako ubrus, přehoz, přikrývka. Také v jiných kulturách (jihoamerické, slovanské, asijské, africké) jsou šátky hojně využívány k nošení dětí, ovazování boků, chrání před chladem.

Uvolňující pečující masáž rebozo

Masáž je určena ženám před početím, v těhotenství, po porodu či kdykoli se potřebujete uvolnit. Skrze uvolnění těla budeme uvolňovat napětí, stres, strach a pouštět obavy. Masáž je dobré opakovat v případě potřeby uvolnění velkého napětí a stresu.

Nejprve spolu probereme Vaše potřeby a přání. Následně budeme jemně masírovat svaly a především uvolňovat klouby a vazy. Technika masáže je velmi jemná, uklidňující, pečující.  Masáž se provádí přes oblečení, v lehu na zádech. Je doplněna aromaterapií a relaxací s vizualizacemi, příp. afirmacemi.

Masáž pomáhá podpořit plodnost, pokud se Vám delší dobu nedaří otěhotnět.

V těhotenství (a při porodu) lze rebozo použít k uvolnění oblasti kříže, dolního děložního vazu, podpoře těžkého bříška nebo ke stimulování miminka, aby se otočilo do optimální polohy.

Využití šátku po porodu

Po porodu můžete šátkem ovazovat bříško, aby se orgány vrátily na své původní místo. Zavinování pomáhá správnému držení těla, pomáhá proti bolestem kříže a beder při nošení dítěte. Bříško se zavinuje už 5. den po přirozeném porodu, resp. po šestinedělí v případě císařského řezu.

Zavírání kostí po porodu

Po porodu nabízím rebozo masáž se „zavíráním kostí“.  Porod je v životě ženy silným, ba nejsilnějším zážitkem. Psychicky uzavřeme porod – ženy mají potřebu o něm hovořit, znovu si ho v myšlenkách projít a zpracovat. Tělo je třeba na fyzické úrovni uzavřít – v těhotenství se uvolňují vazy a klouby, pánev se rozestupuje. Na závěr celotělové masáže uzavřeme kosti a ponecháme prostor pro integrování porodních zážitků a prožitků.

  • konzultace / využití reboza pro Vás (a Vašeho partnera) v rozsahu 60 min. / 1000,- Kč
  • pečující masáž v rozsahu 60  min. / 1200,- Kč)
  • masáž se zavíráním kostí (po porodu) v délce 90 min. / 1500,- Kč

Pokud máte o tuto nabídku zájem, kontaktujte mne.