Kontakt

MgA. Jana Bénová

janadvo@atlas.cz

+420 774 114 670

Jmenuji se Jana Bénová, jsem maminkou 2 holčiček, nadšenou a zkušenou lektorkou jógy (nejen) pro ženy. Praxe pod mým vedením je zábavná, bezpečná, plynulá, ale i posilující jak na fyzické, tak mentální úrovni. Neustále se snažím vzdělávat a jít do hloubky.

S jógou jako fyzickým cvičením jsem se poprvé setkala v 17 letech prostřednictvím knih André van Lysebetha. V průběhu let jsem se k ní vracela, neboť mi pomáhala řešit bolesti zad způsobené skoliózou. Také mě nikdy nebavily rychlé sporty jako běhání, aerobik apod.

Intenzivně se jógou zabývám od r. 2010. Moje cesta vedla od bikram a hot jógy přes vinjásu, až jsem se dostala ke klasické hatha józe, později také jin józe a gravid józe.  Co se osobní praxe týče, postupně jsem se propracovala k Yoga Shred® a stylu Core Strength Vinyasa® Yoga. Od r. 2016 vedu pravidelné lekce jógy, nabízím i možnost individuálních lekcí a konzultací.

Ve své praxi i na lekcích vycházím ze stylu Core Strength Vinyasa Yoga®, který vytvořila Sadie Nardini. Důraz je kladen na fluidní přirozený pohyb, nastavení těla v přechodech, anatomicky optimální (zdravý) pohyb pro každého se zaměřením na použití středu těla. Lekcí tedy proplouváme v plynulém pohybu bez dlouhých výdrží, v souladu s dechem, který nás celou dobou vede.

Jógu jsem praktikovala intenzivně i během svých dvou těhotenství a myslím, že právě jóga měla neskutečně pozitivní vliv na hladký průběh těhotenství i oba porody. Ostatně ženy v těhotenství provázím na lekcích gravid jógy již několik let.

Současně s mojí praxí na podložce se proměňuje také pohled na jógu jako takovou. Není to pro mě jen tělesné cvičení. Postupně pronikám do ostatních aspektů tohoto učení. Jóga se pomalu stává součástí mne samé.


Na józe mě baví její různorodost a hlavně to, že můžu praktikovat téměř kdykoli a kdekoli. Potřebuji jen sama sebe :)